Як відбувається перевірка якості газу
img Як відбувається перевірка якості газу

Побутовий газ, який використовується для потреб споживачів, відповідно до чинних норм законодавства має відповідати міждержавному стандарту - ГОСТ 5542-87. Кожна газова фірма, розташована в населених пунктах України повинна діяти в інтересах своїх споживачів, на постійній основі проводячи аналізи надходження блакитного палива.

Що включає в себе перевірка газу і як вона відбувається? На першому етапі газ відбирається з кожної газорозподільної станції (з кожної лінії поставок). Наприклад, в Києві таких ліній шість, в інших містах ця кількість також варіюється.

Проби відбираються щотижня в присутності фахівців і співробітників газорозподільних станцій. Першу експертизу якості проводить ПАТ «Укртрансгаз», яка видає відповідний сертифікат. Далі результати порівнюються з даними, які отримали в лабораторії вашого міськгазу.

Етап другий має на увазі відбір одного мілілітра газу, який перевіряється на хроматографі. Тут необхідно визначити наявність і кількість домішок, присадок та інших складових. Основа будь-якого природного газу - це метан з добавками пропану, бутану, етану і інших газів.

Основна вимога - зразок не повинен втрачати в теплопровідності: температура згоряння не повинна знижуватися. Відповідно до нормативів ГОСТ 5542-87 теплопровідність повинна дорівнювати або бути вищою показника в 7600 кілокалорій на кубометр.

На третьому етапі після тестування на хроматографі протягом 30 хвилин газ випускається в навколишнє середовище. Це повністю безпечний процес і не шкодить екології.

Дата публікації: 14.08.2020

Переглянути всі