Трішки про питання газової безпеки
img Трішки про питання газової безпеки

Дуже часто при планових перевірках співробітники міськгазів фіксують найрізноманітніші порушення в роботі газового обладнання, які стають результатом порушень правил експлуатації. Кожен такий випадок може стати потенційною причиною не тільки поломки газового лічильника, але і отруєння населення чадним газом.

На жаль, багато користувачів досить легковажно ставляться до установки і експлуатації газового устаткування, що згодом стає причиною багатьох летальних випадків. Важливо розуміти, що продукти згоряння (чадний газ) навіть в невеликій концентрації є отруйними для людського організму, викликаючи важкі отруєння, приводячи до смерті.

Причини потрапляння чадного газу в приміщення

Як продукти газового згоряння можуть виявитися в приміщенні? Перш за все, в результаті несправності або порушення герметичності відвідних патрубків, димвентканалів, системи вентиляції. При установці будь-яких систем вентиляції в квартирі необхідно проконсультуватися з представниками газової служби, які винесуть вердикт про сумісність.

Чадний газ може потрапити в квартиру через причину зворотної тяги - найчастіше подібні проблеми зустрічаються в разі тривалої спекотної погоди. Нагріте повітря зовні труби має меншу щільність, тому засмоктується всередину разом із залишками чадного газу в димовому вентканалі або димоході.

Дуже важливо завжди контролювати наявність нормальної тяги, не залишати в приміщенні одних маленьких дітей або літніх людей з обмеженою рухливістю. При найменших підозрах на несправність (сторонні запахи, проблеми з електрикою обладнання) слід відразу ж звертатися за екстреними номерами газової служби.

Дата публікації: 10.08.2020

Переглянути всі